Adijo, ponavljajoča se vnetja mehurja!

Vnetja mehurja so lahko zelo frustrirajoča težava, še posebej, če se nenehno ponavljajo. Stalna potreba po uriniranju, pekoč občutek in bolečina so simptomi, ki jih poznajo številne ženske. Poleti pa se te težave zaradi kopanja, nošenja mokrih kopalk in nezadostne hidracije lahko še poslabšajo. Kaj, če vam povemo, da za to lahko krivimo črevesje?

E. coli: krivec za vnetja mehurja

Pogosto slišimo za bakterijo Escherichia coli (E. coli), ki je najpogostejši povzročitelj vnetij mehurja. Ta bakterija običajno živi v našem črevesju, kjer ne povzroča težav in je v normalnih količinah del črevesne mikrobiote. Težave pa nastanejo, ko E. coli iz črevesja preko zadnjika preide v sečila, kjer lahko povzroči vnetje. To se zgodi pogosto, zaradi bližine zadnjika in kratke sečnice, kar olajša prenos omenjenih bakterij. Čeprav vnetje mehurja lahko doleti vsakogar, so ženske zaradi svoje anatomske zgradbe (krajša sečnica kot pri moških) zanje še bolj dovzetne. Razumevanje vzrokov, simptomov in načinov zdravljenja ter preprečevanja je ključno za obvladovanje te neprijetne težave.

Antibiotiki: rešitev ali dodaten problem?

Ko gre za zdravljenje vnetja mehurja, so antibiotiki pogosto prva izbira, saj ti običajno hitro olajšajo simptome in delujejo na E. coli. A kljub temu mnoge ženske trpijo zaradi ponavljajočih se okužb. Zakaj? Antibiotiki ne preprečujejo novih okužb, poleg tega pa lahko njihova dolgotrajna uporaba vodi do odpornosti nanje ter do porušenja ravnovesja koristnih bakterij v telesu, kar še povečuje tveganje za ponavljanje okužb.

Kaj lahko storimo sami?

Obstaja več preprostih vsakodnevnih ukrepov, s katerimi lahko zmanjšamo tveganje za vnetje mehurja:

  • Pijte veliko tekočine: Hidriranost pomaga izpirati bakterije iz sečil.
  • Redno uriniranje: Ne zadržujte urina predolgo, saj to omogoča razmnoževanje bakterij.
  • Uriniranje po spolnem odnosu: To pomaga izpirati bakterije, ki so morda vstopile v sečnico.
  • Ustrezna higiena: Vedno se obrišite od spredaj nazaj, da preprečite prenos bakterij z zadnjika v sečnico.
  • Nosite bombažno spodnje perilo: Bombaž omogoča boljšo zračnost in zmanjšuje rast bakterij.
  • Izogibajte se dražečim snovem: Nekatera mila, losjoni in kopeli lahko dražijo področje okoli sečnice

Nove raziskave poudarjajo vlogo črevesne mikrobiote pri vnetjih mehurja in ponujajo alternative antibiotikom. Nova inovativna rešitev na trgu za preprečevanje vnetij mehurja je femidoc® Utipro® Plus. Trenutno je to edini pristop zdravljenja brez antibiotikov na trgu, ki učinkovito deluje na E. coli v črevesju.

Kapsule femidoc® Utipro® Plus klinično dokazano zmanjšujejo ponovitve vnetja mehurja, zmanjšujejo potrebo po uporabi antibiotikov in znatno zmanjšujejo pojavnost simptomov vnetja mehurja.

Delovanje femidoc® Utipro® Plus je učinkovito zaradi dopolnjujočega delovanja aktivnih sestavin. Vsebuje inovativno kombinacijo ksiloglukana-geloze, ki s svojim delovanjem v črevesju zmanjša število škodljivih sevov E. coli in posledično njihov prenos do mehurja. Izvlečki propolisa in hibiskusa pa ob tem delujejo v mehurju, kjer še dodatno onemogočajo razvoj okužbe.

Z delovanjem na vzrok okužb mehurja v črevesju vam lahko femidoc® Utipro® Plus pomaga prekiniti krog ponavljajočih se okužb. Učinkovita in trajna rešitev, brez antibiotikov. Adijo, vnetja mehurja!

Nakupovalna košarica

Kontaktirajte nas

"*" indicates required fields

Ime in Priimek*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.